Tam Yüz Solunum Maskesi

Tam Yüz Solunum Maskesi

Çalışan bir kimsenin yaptığı iş sebebiyle güvenliğini ve sıhhatini etkileyen ve onu risklere karşı koruyan tüm alet, araç, gereç ve cihazlar kişisel koruyucu ekipmanlar kapsamına girmektedir. Tam yüz solunum maskesi de bu kapsamda en önemli kişisel koruyucu ekipmanlardan biridir.
Tam yüz maskeleri yıllar öncesinde de kullanımı olan bir malzemedir. Oksijen azlığı, toksik gazların varlığı ve toz benzeri maddelerin yarattığı tehlikelere karşı korunmak maksatlı kullanılan solunum maskelerinin doğru seçimi ve etkin kullanımı büyük bir önem taşımaktadır. Solunum koruyucu maskelerin seçiminde öncelikle ortamdaki oksijen miktarı ölçülmeli ve maske seçimi buna göre yapılmalıdır. Oksijen miktarının %19,5’in altında olduğu görülürse, filtre edilen sistemlerin yerine temiz hava beslemeli sistemler tercih edilmelidir.

Tam Yüz Solunum Maskesi Seçimi

Tam yüz solunum maskesinin seçimi 3 aşamada belirlenir. Bu aşamalar:-Tehlikeleri Tanımlama – toz, metal dumanı, gaz, buhar vs. -Tehlikeleri Tanımlama – toz, metal dumanı, gaz, buhar vs.  -Doğru Respiratörü seçme – tek kullanımlık, yeniden kullanılabilir, yarım yüz maske, tam yüz maske, motorlu, hava beslemeli sistemler’dir.
Yangın Söndürme ve Yangın Tespit Sistemleri alanlarında kapsamlı çözümler için bizimle iletişime geçin!

Ürün Talep Formu

    Konuşma başlat
    Yardıma mı ihtiyacınız var?
    Merhaba,
    Size nasıl yardımcı olabilirim?